Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca olgun aktarımı bağırsakin değil, aynı zamanda zevküsefa bağırsakin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız gelişigüzel biriyle yapılabildiği gibi başkaca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri eliyle yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve söyleşi ika için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş hareket etmek bağırsakin yalnızca nickname (protez isim) tastir etmek yeterli olurken birtakımlarındaysa sohbete serlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek fasıla yüzeyünü kullanarak yalnızca alfabelı, alfabelı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü gibi tercihe ilişkilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaltarak süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma yazılımıdır. Bir vesair pop chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir