Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faik lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon kayranında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde marka yapılışu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim kolünde aile olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çkızılışmalar yürüten KALKO, birşunca ayak topu, sepet topu kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Kocamançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taliı teselsül Türkiye’nin en eke özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, eğitim kayranında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı birşunca düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir