Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza mütemadi giriş yaratıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çtuzakındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir yoklama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan yoklama sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriyetle kullanıcı adınızı bileğustalıktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arz saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Izlemeçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram birliksı istediği bağırsakin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çkaldırmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nasıl Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen eşhas bağırsakin ne günah ki çok bir küme sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok bir küme takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye esasta değişik kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğustalıktirin ve yemeden içmeden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğustalıktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğustalıktiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğustalıktirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğustalıktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğustalıktiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” ya da ara sıra “bileğustalıkikliği geri tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini bileğustalıktirdiği bağırsakin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir