Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye âdemış, cihan üzerinde belli alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çısoy bir Marifet Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak boydak başına öne çısoy en makro miktarda ilaç yürekerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu makro adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği meydanı bakmak isteyen Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın umumi reisıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilgi cebelarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle sınırlanmak istemeyen esasarı manaında ülkesini kadimî temaşa eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat esasvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı esasvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu acil vüruten vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında imdi gerçek bir spesiyalist olmasıyla birlikte kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda makro bir öneme ehil olan Alkoçlar, Cihan çapında vaziyet edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer güruhlen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise cumhur ortada en çok berat esasvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı sebebiyle balkı emeklere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse da katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez birlikte tutulmak üzere otama yuğrunda vüruttirdiği daşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine makro bir yardımı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek özgülemek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz çelimlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf aşina şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kanat hüküm) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede izinı alınmıştır. Eksiksiz çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birfena şirketin şirket ve müessis kadrosunda vaziyet almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis bey Apotrsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca daşkenin nispetle insanoğluna yarayacak emekler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta kanatıkların geçmesi yürekin belli bir dönemı beklesek da birtakımları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de yürekerisinden zorlamasız bir biçimde otama edebilmek yürekin bu kullanılıyor. Hatta tensel emeklev bozukluğunu da otama buyurmak yürekin kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış felakete karşı mukavim ve çelimlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat esasvurularının 2000 adetine yaklaşanın kazı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı emekleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her dönem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun mevkut kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri hane istirahatlarine maruz mütebaki cihan toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla müteallik görüşünü beyan eden Spektral Holding Idare Oturmuş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına yapılabilecek en doğru katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine makro miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna misal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da makro vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis midiğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde vaziyet meydan öteki ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok makro bir miktarda farmasötik dahandan patentinin kazı sahibi olması ve esasvurusunu ilk yaratıcı şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın gerçek fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana meydanında çallıkışmalarını kadimî çokleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birfena kat Türkiye Senenin Marifet Adamı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde değil emlak haricinde doğrusu kürevi anlamda da birfena ödülleri alarak bulduğu farklı daruların zıtlığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile birlikte balkı emeklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı emeke yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birfena farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken misal faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çallıkışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak kırat yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda vaziyet meydan bir altın sahası ile birlikte esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki bedel değemekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan kırat veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a yayımcı uyuşturucu ruhsatları ile katkısızlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik de bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak emektiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tutulmak üzere dü sınai hammadde uyuşturucu sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan alfabelı açıklamada temalerine vaziyet verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye makro ilhak kırat mizan potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise natürel gereç yapısındaki havadanluklar sebebiyle faik derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt sunu planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine münasip rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada vaziyet meydan teferruatlara bakarak başkaca, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çısoy bir Marifet Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak safi başına öne çısoy en balaban miktarda ilaç bâtınerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu balaban adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği meydanı büyütmek isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın umumi serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın bilgelik nişanarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çtuzakışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen esasarı valörında ülkesini kalıcı temaşa fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat esasvuruları ile de meşhurdur. 143 pare esasvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki evgin vüruten olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında imdi ciddi bir mütehassıs olmasıyla alay malay kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda balaban bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında alan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez sürülen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise ahali ortada en çok berat esasvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle kırnak medarımaişetlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü hatimelar elde etse de asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez alay malay geçmek üzere sağaltım yuğrunda vüruttirdiği deşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine balaban bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde katı bilinmese de bazı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek ayırmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha çelimlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf bilinen şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (üst bulaşık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e doğru ülkede müsaadeı münfailtır. Bilcümle çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birkötü şirketin iştirak ve müessis kadrosunda alan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Asistansıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca deşkenin birlikte insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta üstıkların geçmesi bâtınin belirli bir bugünı beklesek de bazıları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de bâtınerisinden kolayca bir şekilde sağaltım edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Başkaca cinsel medarımaişetlev bozukluğunu da sağaltım eylemek bâtınin kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış ode karşı dirençli ve çelimlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat esasvurularının 2000 adetine doğruın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her bugün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun periyodik kapanmalara ve içtimai yaşamdan münezzeh zaruri beyit istirahatlarine maruz mütebaki cihan toplumlarında birkötü alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü bildirme fail Spektral Holding Dümen Kurulu Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine dokumalabilecek en çın katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Marifet Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine balaban miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da balaban vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde alan meydan diğer marifet adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok balaban bir miktarda farmasötik deeğlenceli patentinin kazanç sahibi olması ve esasvurusunu ilk fail nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın zemin fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni meydanında çtuzakışmalarını kalıcı kocaleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birkötü yol Türkiye Senenin Marifet Adamı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde değil habitat dışında şu demek oluyor ki küresel anlamda da birkötü ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı devaların içinlığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile alay malay kırnak medarımaişetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birkötü farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda alan meydan bir altın sahası ile alay malay esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun durağan valör veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Grup’a tabi maden ruhsatları ile sağlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Grup maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni madun dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni behre modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak medarımaişettiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.su ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası geçmek üzere iki endüstriyel hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada gözlerine alan verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye balaban eklenmiş valör sağlama potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel malzeme dokumasındaki yararsızluklar sebebiyle mürtefi derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mürtefi oranlarda yalıtım sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka bildirme planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine orantılı rezerv saptama raporları düzenlenerek halka bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada alan meydan ilimlara bakarak ayrıca, TBY Holding geçen ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir